Farnost Fr. Lhota

Vítejte na stránkách farnosti Francova Lhota.

Do naší farnosti patří kromě titulní obce Francova Lhota také Valašská Senice a od roku 2009 také Střelná.

V naší farnosti se schází společenství Modlitby matek. Zkouší zde a liturgii doprovází chrámový sbor, velká schola a dvě dětské scholy (lhotská a střelenská). Farnosti slouží také děkanátní centrum pro rodinu ve Vsetíně, které nabízí své programy podle zájmu přímo u nás.

AKTUALITY a VÝHLEDY:

Postní doba se pomalu blíží. Farnost Dolní Němčí nabízí pastorační aktivitu pro toto období přípravy na velikonoce."Postní kapky" jsou každodenní inspirace, které mohou "osvěžit" tvůj život.
Zpytování svědomí podle Katechismu katolické církve (2x)
Liturgická modlitba pro daný den
Biblický citát s inspirativní myšlenkou
 
​​Prostřednictvím mobilní aplikace, e-mailu nebo webových stránek můžeš každý den dostat krátké inspirace. Více na www.postnikapky.maweb.eu Věříme, že Ti tyto impulzy pomohou dobře prožít postní dobu a dobře se připravit na přijetí svátosti smíření před velikonočními svátky.

Mládežnická děkanátní mše - Val. Polanka v pátek 22.3. v 17.45. Bude sloužit P. Petr Káňa z AG Kroměříž.

 

Během postní doby budeme pronikat do složitých otázek dnešní doby. Jak se k nim staví křesťanská morálka? Zde je harmonogram:

17.3. ON PŘEMĚNÍ NAŠE UBOHÉ TĚLO - Eutanázie, umělé oplodnění, sterilizace: je správné všechno to, co je technicky možné?

24.3. VIDĚL JSEM BÍDU SVÉHO LIDU -  Novodobé otroctví (prostituce a pornografie), vyloučení menšich a osob s handicapem; aktuální konflikt: Rusko na Krymu.

31.3. VSTANU A PŮJDU K SVÉMU OTCI -  Dobrá příprava na svátost smíření dnes: hříchy na které zapomínáme; stačí vyznat hříchy nebo je třeba též duchovně růst?

7.4. ANI JÁ TĚ NEODSUZUJI. JDI A UŽ NEHŘEŠ - Hodnocení hříchů v oblasti čistoty. Teologie těla sv. Jana Pavla II. - pomoc mladým v jejich zápasech. Omyly v době chození.

 

Kontakt

Farnost Francova Lhota Farní úřad
Francova Lhota 149
756 14 Francova Lhota
731 405 531 fafrancovalhota@ado.cz