Farnost Fr. Lhota

Vítejte na stránkách farnosti Francova Lhota.

Do naší farnosti patří kromě titulní obce Francova Lhota také Valašská Senice a od roku 2009 také Střelná.

V naší farnosti se schází společenství Modlitby matek. Zkouší zde a liturgii doprovází chrámový sbor, velká schola a dvě dětské scholy (lhotská a střelenská). Farnosti slouží také děkanátní centrum pro rodinu ve Vsetíně, které nabízí své programy podle zájmu přímo u nás.

 

AKTUALITY a VÝHLEDY:

Postní doba se pomalu blíží. Farnost Dolní Němčí nabízí pastorační aktivitu pro toto období přípravy na velikonoce."Postní kapky" jsou každodenní inspirace, které mohou "osvěžit" tvůj život.
Zpytování svědomí podle Katechismu katolické církve (2x)
Liturgická modlitba pro daný den
Biblický citát s inspirativní myšlenkou
 
​​Prostřednictvím mobilní aplikace, e-mailu nebo webových stránek můžeš každý den dostat krátké inspirace. Více na www.postnikapky.maweb.eu Věříme, že Ti tyto impulzy pomohou dobře prožít postní dobu a dobře se připravit na přijetí svátosti smíření před velikonočními svátky.

Svátost smíření bude v sobotu 17.3. v Lidečku i Lidči 9-12 hodin, v neděli 18.3. ve farním kostele 14-16 hodin a ve Střelné 16-17 hodiin.

 

POSTNÍ AKTIVITA PRO DĚTI: PŘINÉST OBRÁZEK KŘÍŽE NA MŠI SV. PŘÍŠTÍ NEDĚLI 11.3. LZE TAKÉ STŘÍHAT, LEPIT, FOTIT, POUŽÍT JAKOUKOLI TECHNIKU, JEN DODRŽET VÝSLEDNÝ FORMÁT A4. Z PRACÍ DĚTÍ BUDE VÝSTAVKA A JEDNODUCHÁ PAMĚTNÍ KNÍŽEČKA.

 

VÍKENDOVKA PRO DĚTI 5.-8. TŘÍDY NA FAŘE 20.-22.4. PŘIHLÁŠKY JE TŘEBA ODEVZDAT DO PŘÍŠTÍ NEDĚLE 11.3.

 

Kontakt

Farnost Francova Lhota Farní úřad
Francova Lhota 149
756 14 Francova Lhota
731 405 531 fafrancovalhota@ado.cz