Farnost Fr. Lhota

Vítejte na stránkách farnosti Francova Lhota.

Do naší farnosti patří kromě titulní obce Francova Lhota také Valašská Senice a od roku 2009 také Střelná.

V naší farnosti se schází společenství Modlitby matek. Zkouší zde a liturgii doprovází chrámový sbor, velká schola a dvě dětské scholy (lhotská a střelenská). Farnosti slouží také děkanátní centrum pro rodinu ve Vsetíně, které nabízí své programy podle zájmu přímo u nás.

AKTUALITY a VÝHLEDY:

Postní doba se pomalu blíží. Farnost Dolní Němčí nabízí pastorační aktivitu pro toto období přípravy na velikonoce."Postní kapky" jsou každodenní inspirace, které mohou "osvěžit" tvůj život.
Zpytování svědomí podle Katechismu katolické církve (2x)
Liturgická modlitba pro daný den
Biblický citát s inspirativní myšlenkou

​​Prostřednictvím mobilní aplikace, e-mailu nebo webových stránek můžeš každý den dostat krátké inspirace. Více na www.postnikapky.maweb.eu Věříme, že Ti tyto impulzy pomohou dobře prožít postní dobu a dobře se připravit na přijetí svátosti smíření před velikonočními svátky.

Co nás čeká v blízké době:

Mikuláš - při dětské mši v úterý 4.12.

roráty - čtvrtky během adventu + pondělí 17.12. Je možné také pro děti vyhlásit některou mši večer jako odpolední roráty - podle zájmu. Zveme ke snídani na faře. Ve Střelné jsou roráty v pátky (mimo 21.12.)

Naši hosté:

Duchovní obnova s otcem Janem Blešou - sobota 8.12. na faře

Povídání o misijích a práci s dětmi v misijním klubku - v neděli 9.12. br. Leoš Halbrštát, národní ředitel Papežských misijních děl na hrubé mši (10.30) a ve Střelné odpoledne.

Zpovědní den ve farnosti - neděle 16.12.

Farnost Francova Lhota Farní úřad
Francova Lhota 149