Farnost Fr. Lhota

Vítejte na stránkách farnosti Francova Lhota.

Do naší farnosti patří kromě titulní obce Francova Lhota také Valašská Senice a od roku 2009 také Střelná.

V naší farnosti se schází společenství Modlitby matek. Zkouší zde a liturgii doprovází chrámový sbor, velká schola a dvě dětské scholy (lhotská a střelenská). Farnosti slouží také děkanátní centrum pro rodinu ve Vsetíně, které nabízí své programy podle zájmu přímo u nás.

Přihlášení k odběru nedělního evangelia s komentářem na stránkách sester paulínek zde.

AKTUALITY a VÝHLEDY:

Pouť k Duchu Svatému na Pulčínách - místo hrubé v neděli 31.5. - bude u kaple v 11 h společně s Lidečkem.

List Svatého otce všem věřícím k měsíci květnu 2020

Drazí bratři a sestry,

blíží se květen – čas, kdy Boží lid zvláště silně projevuje lásku a úctu Panně Marii. V tomto měsíci se tradičně modlíme doma s rodinou růženec. Omezení kvůli pandemii nás „nutí“ docenit tento rodinný rozměr také z hlediska duchovního. Proto jsem se rozhodl vybídnout každého, aby v měsíci květnu znovu objevil krásu domácí modlitby růžence. Je možné tak činit společně, anebo jednotlivě, a podle situace se můžete rozhodnout využívat co nejlépe obě možnosti. Tak či onak tomu ovšem napomůže jedno tajemství, a tím je jednoduchost. Nejen na internetu lze najít dobré vzory, kterých se při modlitbě držet. Vedle toho nabízím texty dvou modliteb k Panně Marii, které můžete připojit na konci růžence a které se i já budu v květnu modlit v duchovním spojení s vámi všemi. Přikládám je k tomuto listu, aby byly všem k dispozici.

Drazí bratři a sestry, budeme-li společně rozjímat Kristovu tvář srdcem Marie, naší Matky, sjednotí nás to ještě silněji jako duchovní rodinu, a tak dokážeme tento čas zkoušky překonat. Budu se modlit za vás, zvláště za ty, kdo nejvíce trpí, a vy se prosím modlete za mě. Děkuji vám a ze srdce vám žehnám.

Řím, u sv. Jana v Lateránu, 25. dubna 2020

svátek sv. Marka, evangelisty